Produkcja ławek szkolnych i wymogi

Ławki szkolne pamięta każdy. To w nich przeżyliśmy swoją młodość, przechodząc z klasy do klasy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie rzeczy musi brać pod uwagę producent takich ławek, aby mogły one zostać oddane do użytku przez dzieci. Jednak producenci mają już tyle doświadczenia, że tworzą naprawdę bardzo dobre ławki, przy których można się naprawdę komfortowo uczyć, bez żadnych przeszkód.

Wymogi dla producentów ławek szkolnych

producenci ławek szkolnychŁawki szkolne są przeznaczone dla dzieci. Siłą rzeczy trzeba więc zadbać o to, by nasze pociechy były w nich przede wszystkim bezpieczne. Producenci ławek szkolnych muszą dbać o zasady BHP. Są one dość proste, takie jak na przykład oklejanie rogów, aby nie były one zbyt ostre. Jednak często bada się nawet to, jaką strukturę ma metal. Wiadomo, że dzieci czasami trudno upilnować, dlatego mogą na przykład skakać po ławkach. Producenci ławek szkolnych muszą dbać o to, by ławki były dopasowane do wzrostu przeciętnej młodzieży. Jednak w tym przypadku najczęściej decydują się na zastosowanie skręcanych nóżek, które po użyciu odpowiedniego klucza można wydłużyć lub zwęzić. Nóżki muszą mieć od spodu filcowe podkładki, aby nie rysowały podłogi przy ich przesuwaniu. Ławka nie może się również kiwać w żadną ze stron, ponieważ jest to problematyczne dla dzieci. Liczy się także to, by waga ławki była właściwa, co jest określone w przepisach BHP.

Producenci najczęściej do produkcji ławek używają sklejek, ponieważ są one najlepsze. Dzięki nim można osiągnąć wystarczającą wytrzymałość oraz wagę. oczywiście na sam wierzch idzie odpowiednia okleina, która sprawia, że ławka przybiera estetyczny wygląd. Ławki są oczywiście badane przez dział kontroli jakości, a także ludzi mających uprawnienia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Produkcja ławek szkolnych i wymogi
Przewiń na górę