Profesjonalna wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę

Kiedy usługi rzeczoznawcy mogą okazać się przydatne lub wręcz konieczne? Na pewno w momencie, gdy planujemy zakup określonej nieruchomości i chcemy transakcję sfinansować kredytem hipotecznym. Wtedy banki wymagają przedstawienia takiego dokumentu, mimo iż najczęściej wysyłają swoich pracowników. Lepiej jednak mieć porównawczą wycenę, samodzielnie zleconą lokalnemu rzeczoznawcy.

Polecany rzeczoznawca do wyceny mieszkania 

wycena mieszkania przez rzeczoznawcęKolejny przykład to sprzedaż mieszkania – wtedy posiadanie wiarygodnej wyceny jest jak najbardziej sporym udogodnieniem dla kupujących, którzy znają z góry określoną wartość kupowanej nieruchomości. Na pewno taki dokument zwiększy zainteresowanie ofertą. Niejednokrotnie zdarza się, że otrzymujemy mieszkanie w spadku czy w ramach darowizny, wtedy także konieczna jest wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. Uzyskany dokument jest bowiem podstawą do ustalenia podatku, który musi uiścić nowy właściciel. Ani sądy, ani urzędy skarbowe nie będą wtedy akceptować własnych wyliczeń. Najważniejsze, aby podjąć współpracę wyłącznie z certyfikowanym i polecanym przez innych rzeczoznawcę, który oferuje przystępne ceny za realizację swoich usług. Warto więc wcześniej wszystko dokładnie zweryfikować i poczytać opinie o poszczególnych biurach rzeczoznawców znajdujących się nieopodal miejsca naszego zamieszkania. 

Dobrze, by specjalista pochodził właśnie stąd, ponieważ wtedy mamy pewność, że jest na bieżąco z tym co dzieje się na lokalnym rynku. Ceny często się zmieniają i zależą od wielu czynników, dlatego ocena stanu nieruchomości i uwzględnienie korzyści z okolicy stanowią priorytet podczas wyceniania mieszkania. Bardzo często od dokumentu zależy na jaki kredyt możemy liczyć lub jaką kwotę uda nam się uzyskać za sprzedaż.

Profesjonalna wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę
Przewiń na górę