Przeciwnowotworowe działanie past konopnych z CBD

Z konopi produkowane są liczne produkty spożywcze, farmakologiczne i kosmetyczne. Swoją popularność zawdzięczają aktywnym substancjom zawartym w roślinach, a przede wszystkich w kwiatostanach. Na ekologicznych plantacjach uprawiane są odpowiednio wyselekcjonowane gatunki przeznaczone do produkcji ekstraktów bogatych w CBD, bioflawonoidy i inne substancje z grupy związków kannabinoidowych.

Kannabidiol w produktach konopnych

pasty cbdNajczęściej z kwiatostanów roślin produkowany jest wysokogatunkowy olejek oraz pasty CBD, które stanowią najbardziej skoncentrowaną postać konopi. Pasty pozyskiwane z kwiatostanów wykazują wszechstronne działanie prozdrowotne i są stosowane w leczeniu wielu chorób przewlekłych i o podłożu neurologicznym. Pomagają złagodzić objawy chorobowe w przypadku stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera i Parkinsona, a także zapobiegają depresji i stanom lękowym. Stosowane są również u pacjentów onkologicznych, gdyż wykazują działanie przeciwnowotworowe i łagodzą objawy chemioterapii. Pomagają również w leczeniu chorób o podłożu autoimmunologicznym takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy AZS. Stanowią również bogate źródło witamin, minerałów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz bioflawonoidów. Systematyczne przyjmowanie pasty spowalnia procesy chorobotwórcze. W terapii produktami konopnymi bardzo ważne jest systematyczne przyjmowanie określonych dawek ze względu na szybką biodegradację produktu. Dawki dostosowane są do indywidualnych potrzeb organizmu.

Na rynku dostępne są pasty w różnym stężeniu CBD. Są to jedne z najdroższych produktów konopnych, jednak stanowią bardzo wydajny i skondensowany produkt o wysokim stężeniu kannabidiolu. Pasty najczęściej pakowane są w specjalne ampułkostrzykawki o pojemności 10 ml. Dostępne są w sklepach internetowych i stacjonarnych oferujących wysokogatunkowe produkty konopne pochodzące z certyfikowanych upraw.

Przeciwnowotworowe działanie past konopnych z CBD
Przewiń na górę