Przydatne listwy progowe

Kiedy wykonujemy w naszym mieszkaniu podłogę przy wykorzystaniu, np. paneli drewnianych, często okazuje się, że w przejściu pomiędzy pomieszczeniami powstał odstęp, który w znaczący sposób zaburza estetykę wykonania całej podłogi. W takich okolicznościach przydatnym akcesorium remontowo-wykończeniowym może okazać się listwa progowa.

Zakup listwy progowej

listwy progowe wyrównująceProjektując podłogę w naszym mieszkaniu, bardzo często planujemy wykorzystanie różnych produktów do wykonania podłogi w różnych pomieszczeniach. Doskonałym przykładem tej zależności jest wykorzystanie płytek w kuchni i paneli w przedpokoju. W takich sytuacjach często między pomieszczeniami pojawia się różnica poziomów, a pomiędzy podłogami widoczna jest nieestetyczna i niepraktyczna szczelina. Kiedy zależy nam na tym, by wyrównać poziomy pomiędzy dwoma pomieszczeniami, usuwając powstałą szczelinę, możemy wykorzystać listwy progowe wyrównujące. Produkty tego typu, bez większego problemu znajdziemy w sklepie. Charakteryzują się one różnymi wymiarami, dzięki czemu dopasowanie ich do określonych potrzeb naszego pomieszczenia nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Listwy tego typu zawsze wykonywane są z materiałów odpornych na oddziaływanie wilgoci, a także siły, dzięki czemu cechują się one bardzo dużą wytrzymałością i mogą realizować swoją funkcjonalność przez odpowiednio długi czas, który każdy z nas chce liczyć w latach.

Listwy wyrównujące, które stosowane są na progach, cechują się różnymi wariantami kolorystycznymi, dzięki czemu mamy możliwość dopasowania ich do stylu, w jakim wykonaliśmy nasze podłogi. Dzięki temu estetyczny wygląd naszych pomieszczeń zwiększa nie tylko zakrycie szczeliny dylatacyjnej, ale także ciekawe wykończenie, jakie stanowi dobrze dobrany próg.

Przydatne listwy progowe
Przewiń na górę