Rzeczoznawca do wyceny mieszkania

Dwa lata temu odszedł mój dziadek.Mieszkanie zostawił mojemu ojcu, który parę miesięcy temu też zmarł. Jednak mieszkanie nie zostało przepisane automatycznie na mnie. Byli jeszcze kuzyni, którzy dziedziczyli mieszkanie po babci. Mieszkali za granicą i trzeba było jakoś załatwić sprawę dziedziczenia.

Dziedziczenie i rozmowa z rzeczoznawcą

warszawski rzeczoznawca majątkowyPostanowiliśmy zrobić remont mieszkania, a z kuzynami rozliczyć się później. Jednak znajomi powiedzieli nam, że najpierw lepiej wycenić mieszkanie przed remontem. Było w nim dużo do zrobienia, praktycznie wszystko zaniedbane i do gruntownego remontu. Tak więc, gdybyśmy wycenili je już po remoncie, to stracilibyśmy dużo pieniędzy, bo automatycznie byłoby więcej warte. Dlatego warszawski rzeczoznawca majątkowy był nam potrzebny. Dobrze, że są takie możliwości wykonania wcześniejszej wyceny. Pojechałam więc umówić się z rzeczoznawcą działającym na terenie naszej miejscowości. Ustaliliśmy dogodny termin, żeby nas odwiedził i oczekiwaliśmy jego przybycia. Musieliśmy pokazać mu wszystkie pomieszczenia i plany mieszkania, jak to wszystko wyglądało od strony technicznej. Musiał zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, a wszelkie niesprawne instalacje działały na nasza korzyść, ponieważ od razu mieszkanie traciło na wartości. Fakt, że i tak będziemy musieli to wyremontować, ale chociaż włożymy te fundusze w coś, co będzie naszą własnością w przyszłości. Szybko dokonano wyceny i sprawa się wyjaśniła.

Po zrobieniu wyceny, dostaliśmy specjalny dokument z ceną i z datą wykonania tej wyceny. Teraz, kiedy kuzynowie będą chcieli zrealizowania prawa spadkowego, będziemy mieli potwierdzenie, że mieszkanie było wyceniane przed remontem, bo remont był na nasz koszt i jesteśmy im winni tylko należność sprzed remontowania.

Rzeczoznawca do wyceny mieszkania
Przewiń na górę