Skuteczne leczenie narkomanii

Polska jest krajem, gdzie uzależnienie od alkoholu jest tym najbardziej powszechnym. Jednakże drugim w kolejności jest uzależnienie od szeroko rozumianych narkotyków, czy też innych substancji wykazujących działanie psychoaktywne.

Ośrodek terapeutyczny leczący narkomanię

leczenie narkomanii ośrodkiW terapiach narkotykowych ważna jest nie tylko praca terapeutów, ale przede wszystkim prawdziwa chęć do rzucenia nałogu ze strony pacjenta. Jeżeli jej nie ma, osoba uzależniona najczęściej nie kończy na jednym pobycie w ośrodku, ale na kilku, a nawet kilkunastu. Dlatego też dobry terapeuta wie, że pacjent, który trafia na odwyk po raz pierwszy jest tym, którego najprościej przekonać do zmian, albowiem potrzeba mu motywacji, której stałym bywalcom odwyków zdecydowanie brak. Jeżeli interesuje nas leczenie narkomanii ośrodki terapeutyczne znajdują się niemal w każdym polskim mieście. Wiele z nich ma podpisaną umowę z NFZ-em, w związku z czym leczenie jest refundowane (w całości lub części). Oczywiście znajdziemy także prywatne ośrodki, gdzie za pobyt trzeba zapłacić, natomiast są to w głównej mierze placówki zamknięte. Narkoman dzisiejszych czasów to już nie brudny, nieogolony i bełkoczący degenerat, ale zwyczajna osoba, często nasz sąsiad, pracownik, a nawet szef. Bowiem uzależnić od narkotyków może się każdy, bez względu na wiek, płeć, status materialny i społeczny. Narkomania to choroba, jak każda inna, a im szybciej pacjent to zrozumie, tym mniejsze konsekwencje poniesie.

Wiele uzależnionych osób, szukając nowych wrażeń, sięga po coraz nowsze narkotyki lub je miesza. Tworzy to często bardzo wybuchowe mieszanki, które nadmiernie eksploatują serce, mózg i płuca. Skutkiem tego często są choroby wyżej wymienionych narządów, a także depresja, paranoja i schizofrenia.

Skuteczne leczenie narkomanii
Przewiń na górę