Spływy kajakowe – dla kogo są?

Mazury są miejscem, w którym nie brakuje atrakcji dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Takich osób na szczęście przybywa i coraz częściej wybierają one np. sporty wodne zamiast wylegiwania na plaży. Zanim wybierzemy się w ten cudowny region, warto najpierw zapoznać się z dostępnymi atrakcjami i wstępnie zaplanować sobie wyjazd.

A może by tak spływ kajakowy?

spływy kajakowe KrutyniąJeśli chodzi o Mazury, to spływy kajakowe są doskonałą opcją. Na szczególne uznanie zasługują spływy kajakowe Krutynią. Istnieją różne warianty oraz długości spływów. Dużą zaletą tej aktywności jest fakt, że organizatorzy zazwyczaj nie ograniczają czasowo spływu. Oznacza to, że spływ możemy rozpocząć rano, a ukończyć w godzinach późno popołudniowych. Wszystko zależy jedynie od nas. Jeśli chodzi o spływy jednodniowe, bardzo ciekawą trasą jest spływ na odcinku Krutyń-Ukta. Tak naprawdę jest to najczęściej uczęszczana trasa. Liczy sobie 13 lub 15 km, a konkretna długość zależna jest od punktu startu. Na taki spływ mogą wybrać się nawet osoby, które nie potrafią pływać lub boją się wody. Spływ jest całkowicie bezpieczny, a głębokość maksymalna to około 0,5m. Do takiego spływu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a decyzję można podjąć z dnia na dzień. Dzięki temu jest to idealna trasa na kilkugodzinny, rodzinny spływ. Dla miłośników dłuższych spływów również się coś znajdzie. Możliwe jest odbycie spływu kilkudniowego, na którym z pewnością nie zabraknie wrażeń. Dodatkowo większość wypożyczalni, organizujących spływy, oferuje dowóz oraz odbiór uczestników, a także sprzętu. W większości przypadków wystarczy jedynie kontakt telefoniczny.

Spływ kajakowy to doskonała opcja nawet dla rodzin z dziećmi. Jest to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu na łonie natury. Jeśli nigdy nie byliśmy na spływie, to warto spróbować. Spływ Krutynią będzie najlepszą opcją, ponieważ pozwoli nam na podziwiania fantastycznych widoków.

Spływy kajakowe – dla kogo są?
Przewiń na górę