Sprawne regały sklepowe

Urządzanie powierzchni sklepowej ma na celu zapewnienie maksymalnie dużo miejsca dla ekspozycji przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednio dużej wolnej przestrzeni. Klienci nie lubią się przeciskać pomiędzy wąskimi alejkami sklepowymi.

Jakich regałów używać w sklepie?

regały sklepowe używaneZa wystrój i umeblowanie sklepu najczęściej odpowiada właściciel, ale bywa, że korzysta on z pomocy profesjonalistów. Nikt nie wejdzie do sklepu, gdzie towary leżą na podłodze czy są poustawiane na pudłach kartonowych. Powierzchnia sprzedażowa musi być urządzona zgodnie z zasadami planogramu, aby można było maksymalizować zyski płynące ze sprzedaży. Do układania towarów służą półki, regały sklepowe używane bądź nowe, albo lady i witryny chłodnicze. Wybór optymalnego miejsca powinien  być uzależniony od rodzaju asortymentu. Artykuły spożywcze pakowane w słoikach, kosmetyki czy chemię, można ustawiać na regałach sklepowych, ponieważ mają one dużą wytrzymałość. Dostępne są regały metalowe, drewniane lub plastikowe albo mieszane. W większości przypadków są one jednostronne, czyli są tył mają zabudowany, ale znajdziemy też mniejsze regały dwustronne, które po obu stronach mają półki. Takie modele najlepiej się sprawdzą w dużym sklepie, gdzie jest na tyle miejsca, aby na przykład na środku postawić taki regał. Nowe modele kosztują od stu do nawet kilkuset złotych. Przy dużej powierzchni sklepowej może to stanowić spory wydatek, dlatego można się pokusić o zakup używanych regałów, które są znacznie tańsze, a równie dobre.

W internecie znajdziemy mnóstwo ofert na używane regały, których chcą się pozbyć inni przedsiębiorcy. Część z nich jest naprawdę w dobrym stanie za niewielkie pieniądze, więc można sporo zaoszczędzić na urządzaniu sklepu. Najważniejsze, aby był dopasowany do asortymentu.

Sprawne regały sklepowe
Przewiń na górę