Starsze panie decydują się na protetykę zębów

Kilka dni temu jadąc autobusem do pracy, dosiadłam się do pewnej starszej pani. Staruszka wyglądała sympatycznie i oczywiście moje wrażenie nie było mylne – szybko zaczęła ze mną rozmowę. Uśmiechnęła się i wtedy zobaczyłam jej piękne zęby – w tym wieku!

Polecane zabiegi z zakresu protetyki

protetyka toruńZapytałam, co robi, że ma tak piękny uśmiech – ja mimo tego, że jestem młodsza, nie mam takich lśniących zębów. Okazało się, że te zęby, które wzięłam za jej naturalne – to koronki! W życiu bym nie przypuszczała, nic ich bowiem nie odróżniało od prawdziwych zębów. Starsza pani wyznała, że od wielu lat uczęszcza do gabinetu stomatologicznego – specjalizacją jej dentysty jest protetyka Toruń. W dzisiejszych czasach utrata zębów naturalnych nie stanowi już żadnego problemu – protetyka stomatologiczna pozwala na przywrócenie pierwotnego zgryzu dzięki odpowiednim implantom. Sztuczne zęby w niczym nie różnią się funkcjonalnością od prawdziwych. Można z powodzeniem gryźć pokarmy wszelkiego rodzaju. Poznana kobieta miała protezę na całym górnym łuku – był to porcelanowy most wykonany na implantach tytanowych. Starsza pani powiedziała, że proponowano jej także protezy ruchome – jednak jej nie przekonywała to rozwiązanie – nie musi każdego wieczora pamiętać o tym, aby wyjąć protezę przed spaniem. Implanty są przytwierdzane na stałe. Niestety z racji tego, że przynosi to o wiele więcej korzyści niż proteza ruchoma, jest to też droższe – myślę jednak, że dla pięknego uśmiechu mimo upływu lat, warto zainwestować trochę pieniędzy.

Starsza pani była tego samego zdania – i dlatego teraz uśmiechała się do mnie promieniście. Zanim ja będę w jej wieku, minie jeszcze około czterdziestu lat – z pewnością implantologia zrobi kolejne postępy i być może czekają nas jeszcze lepsze rozwiązania z zakresu protetyki?

Starsze panie decydują się na protetykę zębów
Przewiń na górę