Stomatologia we Wrocławiu

Jak to mówią: „Zęby człowiek ma tylko jedne”, oczywiście pomijając te mleczne, które jednakowoż bardzo szybko wypadają i są zapominane. Na ich miejsce pojawiają się zęby właściwe, które są z nami przez całe życie. Przynajmniej w większością z nas. Ci, którzy o nie, nie dbają, szybko mogą je stracić.

Do jakich zębów „potrzebni są” chirurdzy?

Chirurg stomatolog WrocławWiadomo, że aby naprawić zęba, czy też nawet dokonać jego ekstrakcji nie jest potrzebny chirurg stomatologii. Tutaj wystarczy zwykły stomatolog. Czy aby jednak zawsze tak się dzieje? Niestety, nie. Człowiek posiada takie zęby, którym zwykły stomatolog może nie dać rady. Wtedy do „akcji” wkracza chirurg. Co to za zęby? Najczęściej są to tzw. zęby mądrości, znane ze swojej dziwnej natury i zachowania z jamie ustnej człowieka. Ząb mądrości – to tzw. ósemka. Może być zdrowa przez całe życie człowieka i nigdy się nie psuć, a może rozpaść się bardzo szybko, dając nieprzyjemne dolegliwości, oraz (często) utrapienia dla dentysty. Jak wiadomo, każdy „normalny” ząb ma dwa równoległe korzenie. Oczywiście ząb mądrości może mieć ich trzy, albo i nawet cztery. Może także nerwem wrosnąć w kość szczękową i w takim wypadku pomoc chirurga jest nieodzowna. Jeśli mieszkamy we Wrocławiu, starajmy się szukać informacji na temat chirurga w internecie pod hasłem: „Chirurg stomatolog Wrocław„. Na pewno jest wiele adresów, gdzie można skorzystać z pomocy tego fachowca. Ale skąd mamy wiedzieć, że będzie potrzebny?

Często się zdarza, że idziemy z bólem zęba do dentysty, a ten zamiast nam pomóc, kieruje nas do chirurga stomatologicznego. Nie trzeba się bać takiej wiadomości. Najczęściej jest to właśnie związane z zębem mądrości, a stomatolog może nie mieć odpowiednich narzędzi (ani doświadczenia) do jego usunięcia.

Stomatologia we Wrocławiu
Przewiń na górę