Test odblaskowej taśmy

Ostatnio słyszy się coraz więcej o przypadkach potrąceń rowerzystów przez samochody. Wynika to z faktu słabego oświetlenia dróg oraz niezachowania zasad ostrożności i bezpieczeństwa jazdy. Jednakże każda sprawa jest inna. Często do potrąceń dochodzi w wyniku nieodpowiedniego oświetlenia rowerzysty. Po zmroku koniecznością jest stosowanie w rowerze świateł przedniego i tylnego. Dodatkowo zaleca się również stosowanie kamizelki odblaskowej, która jest widoczna ze znacznie większej odległości w niż sam rower. Wszystkie te zasady stosuję sam.

Samoprzylepną taśmą okleiłem mój rower

gładka taśma samoprzylepna odblaskowaUwielbiam jazdę rowerem szczególnie latem po zmroku. Po całym ciężkim, upalnym dniu wieczorem można się odprężyć pokonując kolejne kilometry. W moim rowerze mam zamontowane oświetlenie renomowanego producenta. Jeżdżę w kamizelce odblaskowej oraz kasku. Jednak cały czas myślę jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas podróżowania. Ostatnio na jednym z forów wyczytałem, że na rynek właśnie wchodzi nowy produkt, którym jest gładka taśma samoprzylepna odblaskowa. Część osób, która już zdążyła zakupić ten produkt zamieściła swoje opinie o nim. Taśmę taką można nakleić na ramę roweru. Działa ona jak kamizelka odblaskowa, tylko na całej oklejonej powierzchni. W związku z tym rower staje się jeszcze bardziej widoczny po zmroku. Postanowiłem przetestować ten produkt. Na aukcji internetowej złożyłem zamówienie na dwie rolki odblaskowej taśmy dwustronnej. Po dwóch dniach oczekiwania otrzymałem przesyłkę. Zacząłem oklejać swój rower. Postanowiłem nakleić kilka pasków na ramie, przednim oraz tylnym widelcu i na mocowaniu siodełka. Następnie zamocowałem rower do bagażnika samochodowego i udałem się w miejsce, gdzie nie ma ruchu. Tam zdemontowałem rower i postawiłem go na drodze. Następnie oddaliłem się samochodem w pewną odległość.

Powolutku zacząłem podjeżdżać bliżej roweru. Gdy rower zaczął być widoczny stanąłem autem. Następnie zmierzyłem odległość między moim pojazdem a jednośladem. Okazało się, że oklejenie roweru za pomocą odblaskowej taśmy dwustronnej było świetnym posunięciem. Odległość, z której widać mój rower wzrosła o kilkadziesiąt procent w porównaniu do badania, które wykonałem poprzedniej nocy. To było to czego od dawna szukałem.

Test odblaskowej taśmy
Przewiń na górę