Wady i zalety depilacji laserowej

Obecnie gabinety kosmetyczne oferują szeroki wybór zabiegów, wykonywanych na wysokiej klasy sprzęcie. Kosmetyczki nieustannie podnoszą swoje kalifikacje. Również sprzęty kupowane do salonów są nowoczesne i profesjonalne. Na uwagę zasługują chociażby lasery, wykorzystywane na szeroką skalę w kosmetologii.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera są skuteczne

wrocław laserowe usuwanie owłosieniaPrzykładem laserowych zabiegów jest trwała depilacja. Pozwala ona na skuteczne usunięcie zbędnego owłosienia i cieszenie się gładkim ciałem. Cieszy się szerokim zainteresowaniem i trudno się temu dziwić. Na zabieg przychodzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kluczową zaletą tej metody jest trwałość. Po wykonaniu serii zabiegów możemy mieć gładką skórę. Włoski odrastają coraz słabsze, a po jakimś czasie przestają odrastać. Współczesne lasery pozwalają na usuwanie włosków bez bólu. Jest to zabieg, który zazwyczaj nie powoduje dyskomfortu. Wrocław laserowe usuwanie owłosienia ma szereg niekwestionowanych korzyści. Czy zatem depilacja laserowa nie ma wad? Nie do końca. Nie są one jednak na tyle znaczące, aby przeważały nad zaletami. Zaliczymy do nich cenę. Depilacja laserowa nie jest tanim zabiegiem. Zazwyczaj nie wystarcza też wykonanie jednej depilacji, a trzeba zrobić serię zabiegów w określonych odstępach czasowych. Jeśli depilujemy znaczną powierzchnię ciała, musimy uzbroić się w cierpliwość. Może to potrwać nieco czasu i warto się na taką okoliczność przygotować. 

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być nieco podrażniona. Zaobserwować można nierzadko także zaczerwienienie, które jednak stosunkowo szybko powinno ustąpić. Pamiętać należy, aby po zabiegu unikać bezpośredniego oddziaływania promieni słonecznych na skórę. Stosować trzeba zdecydowanie kremy ochronne z filtrami.

Wady i zalety depilacji laserowej
Przewiń na górę