Wydajne grzejniki konwekcyjne w twoim domu

Kaloryfery centralnego ogrzewania to szybki i skuteczny sposób ogrzewania domu, który zapewnia kontrolę nad temperaturą w każdym pokoju. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniem stanowią wygodną alternatywę dla grzejników żeberkowych. 

Duża efektywność grzejników konwekcyjnych

wydajne grzejniki konwekcyjneKocioł grzewczy czy też piec centralnego ogrzewania zwykle znajduje się na samym dole budynku, w piwnicy lub w pomieszczeniu przeznaczonym na kotłownię, skąd podgrzewa wodę, a następnie pompuje ją przez rury do grzejników w całym domu. Ciepła woda przepływa przez wydajne grzejniki konwekcyjne i ogrzewa je, a te z kolei ogrzewają pomieszczenie. Woda wraca do kotła w celu ponownego nagrzania i kontynuuje swój cykl z powrotem do grzejników. Do zasilania kotła można wykorzystać gaz ziemny, węgiel lub olej opałowy. Dostępne są również kotły opalane drewnem, ale są one mniej popularne ze względu na ilość pracy wymaganej do ich utrzymania. System ogrzewania zazwyczaj jest sterowany przez odpowiednio zaprogramowany sterownik, który można ustawić tak, aby włączał się i wyłączał w dogodnym dla użytkownika momencie. Zapewnia to utrzymanie stałej temperatury w domu przez długi czas. Zawory na każdym z grzejników służą do regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Można je przykręcić lub odkręcić w zależności od tego czy jest nam zbyt ciepło lub zimno. System centralnego ogrzewania można zainstalować w nowych lub istniejących już domach.  Wszystkie grzejniki ogrzewają chłodne powietrze w dolnej części pomieszczenia, które wznosi się w górę jako ciepło, tworząc stały, wirujący strumień ciepłego powietrza. Grzejniki konwekcyjne wykorzystują swoją konstrukcję w taki sposób, aby wydajniej lepiej unosić ciepłe powietrze podczas podgrzewania.

Są idealne, kiedy szybko chcemy ogrzać pomieszczenie w przeciwieństwie do grzejników żeberkowych, w których mieści się duża ilość wody wymagająca więcej energii i czasu do jej podgrzania.Ważne jest to szczególnie podczas mroźnych zim, kiedy ryzyko wychłodzenia domu jest dużym problemem.

Wydajne grzejniki konwekcyjne w twoim domu
Przewiń na górę