Wykańczanie mebli w fabrykach – zastosowanie okleiniarek

W produkcji meblowej korzysta się z wielu różnych urządzeń, które mają nadać meblom odpowiedni wygląd. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują okleiniarki, dzięki którym meble przyjmują ostateczny wygląd i są gotowe do sprzedaży w salonach.

System szybkozłączek w oklejarkach ułatwiający przezbrajanie urządzenia

frezowanie wstępneW takich obrabiarkach do mebli jest zazwyczaj funkcja frezowania. Wiadomo, że jakość tej funkcji zależy w dużej mierze od wyboru konkretnego urządzenia do oklejania mebli. Zresztą nie wszystkie oklejarki posiadają funkcję frezowania. Te, które ją mają, zazwyczaj frezują powierzchnię specjalną końcówką, której średnica wynosi 125 mm. Dzięki zastosowaniu takiego mechanizmu wykluczone jest powstawanie ewentualnych uszkodzeń na powierzchni mebli. Oklejarki posiadają oczywiście specjalny agregat oklejający. Jego zadaniem jest nanoszenie kleju na powierzchnię mebli. Odbywa się to za pomocą specjalnej rolki dołączonej do okleiniarki. Szczególnie ważne jest frezowanie wstępne, które przygotowuje powierzchnię meblową pod oklejenie i zastosowanie kleju z rolki. Klej na obrzeże ma grubość około 3 mm. Z kolei klej aplikowany na doklejki drewniane ma grubość około 20 mm. Chodzi tutaj o to, by meble były rzeczywiście solidne i spełniały swoje podstawowe funkcje w domu czy mieszkaniu. Dodatkowo oklejarki posiadają specjalny system szybkozłączek. Jest to szczególnie ważne dla nanoszenia kleju na powierzchnię mebli.

Taki system nie tylko przyspiesza całe działanie, ale też znacznie ułatwia przezbrajanie urządzenia – głównie ze względu na kolor kleju czy też jego rodzaj. Takie przezbrajanie nie trwa długo, bo według producentów maszyn typu oklejarki zajmuje około minuty. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że magazyn obrzeża jest regulowany na wysokość, dzięki czemu można oklejać różne powierzchnie meblowe.

Wykańczanie mebli w fabrykach – zastosowanie okleiniarek
Przewiń na górę