Wymienianie złotówek na funty na wyjazd

Emigracja zarobkowa marzyła mi się od dawna. Zaczynając życie w nowym kraju musiałem wynająć sobie pokój w hotelu. Zostałem poinformowany, że zostanę obciążony na miesiąc przed przyjazdem. Do tego czasu musiałem uzbierać osiemset funtów.

Gdzie najkorzystniej wymienić złotówki na funty

wymiana funtówZadanie nie było proste, ale wiedziałem, że sobie poradzę. Najlepszym sposobem na odłożenie tak dużej sumy było odkładanie wszystkiego, co tylko się dało. Na koniec każdego miesiąca chodziłem do kantoru i wymieniałem złotówki na funty. Te z kolei wpłacałem na moje konto walutowe – to właśnie do niego była przypisana moja karta kredytowa, która miała zostać obciążona. Ta wymiana funtów nie była ani korzystna, ani wygodna. Szybko zabrałem się za szukanie alternatywy. Okazało się, że jedną z nich miałem tuż pod nosem przez cały czas, i nawet o tym nie wiedziałem. Kantory internetowe oferowały wymianę funtów po znacznie korzystniejszych stawkach. Po wymianie pieniądze od razu przesyłałem sobie na konto walutowe – nie musiałem chodzić po mieście i porównywać kursów różnych kantorów. Wiedziałem, że i tak nie znajdę niczego lepszego niż kantory internetowe. Odkładając co tylko się dało przy każdej okazji szybko uzbierałem znacznie więcej niż 800 funtów. Mogłem bez obaw jechać do Anglii i zaczynać nowe życie. Wiedziałem też przy okazji gdzie wymienię funty na złotówki, gdy będę wracał do Polski. Internetowe kantory wygrywały pod każdym względem – ufałem im na tyle, że nie porównywałem kursów z kantorami stacjonarnymi.

Życie w Anglii nie było proste, ale wyższe zarobki wynagradzały wszystkie niedogodności. Najlepszym momentem była wymiana funtów na złotówki w kantorze internetowym po roku pobytu za granicą. Nie mogłem uwierzyć w to, jak dużo udało mi się tam zarobić i odłożyć.

Wymienianie złotówek na funty na wyjazd
Przewiń na górę