Wypadek drogowy poza granicami Polski

 

Wypadki za granicą są jedną z najgorszych wizji ludzi wyjeżdżających swoim pojazdem poza granice naszego kraju. Szansa, że taki się wydarzy jest stosunkowo mała, jednak zawsze ona istnieje, dlatego też powinniśmy na siebie uważać. Ludzie najbardziej boją się, że w razie wypadku się nie dogadają i że wina może zostać zrzucona niesłusznie na nich tylko ze względu na niedokładną znajomość przepisów.

Wypadek w innym kraju

wypadek drogowy w NiemczechCzy to koniec świata? Otóż nie, chyba oczywiście, że jedziemy do kraju totalitarnego, lub skrajnie skorumpowanego, gdzie zawsze będzie to wina cudzoziemca. Ale raczej nie spodziewamy się, że ktokolwiek czytający do wybiera się do strefy Gazy, lub do Korei północnej. Jeśli chodzi o strefę nam najbliższą, czyli Unię Europejską, to nie mamy się o co martwić. Nasze ubezpieczenia działają tak samo we wszystkich państwach członkowskich. Czy to wypadek drogowy w Niemczech, czy we Francji, nie ma to większego znaczenia. Jedyną różnicę mogą robić lokalne, zróżnicowane przepisy, jednak nie powinniśmy się do końca tym martwić. Dobrą decyzją byłoby szybkie zadzwonienie do rzeczoznawcy zaraz po takim zagranicznym wypadku, a można ich trochę w internecie znaleźć. Nie powinniśmy się wykłócać, jak już to mamy w naturze. Należy pamiętać, że nieznajomość prawa szkodzi, a zatem powinniśmy trzymać nerwy na wodzy, żeby bardziej się nie wkopać w takich chociażby Niemczech. A na prawie Niemieckim zapewne każdy nie był prymusem. Niektóre przepisy mogą się nieznacznie różnić w danych krajach, dlatego lepiej zapytać o poradę kogoś doświadczonego i obeznanego w tych sprawach. Czasem sami możemy tylko pogorszyć sytuacje po takim wypadku.

Dlatego też nie można przesadnie w takich sytuacjach panikować, ważne jest zachowanie spokoju i nie wykonywanie żadnych czynności, których moglibyśmy potem żałować. Wystarczy także odpowiednio się zorientować przed wyjazdem, jak wiadomo informacje nam nie zaszkodzą, mogą tylko pomóc. W razie takiego wypadku gdy nie wiemy co robić, dobrą decyzją jest konsultacja z rzeczoznawcą.

 

Wypadek drogowy poza granicami Polski
Przewiń na górę