Zadaszenia basenów – jakie zalety ze sobą niesie?

 

Basen jest z pewnością marzeniem niejednego z nas. Posiadacze własnej działki, którzy zdecydowali się na jego montaż w ogrodzie z pewnością doceniają zalety płynące z orzeźwiających kąpieli w okresie letnim. Jednak równie ważnym elementem jak sam basen jest jego zadaszenie. Na jakie się zdecydować, aby w pełni zabezpieczyć znajdującą się w nim wodę?

Kiedy zdecydować się na zadaszenie basenu?

zadaszenia basenów ogrodowychWoda w basenie narażona jest na wiele zanieczyszczeń. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie zadaszenie. Oprócz spełniania tej funkcji, zadaszenia basenów ogrodowych sprawiają również, że sama woda na dłużej pozostaje ciepła, a ponadto chronią osoby pływające przed intensywnymi promieniami słońca. Dzięki ochronie przed zanieczyszczeniami możemy uniknąć częstego czyszczenia wody, a co za tym idzie zmniejszą się koszty jego eksploatacji. Dzięki połączeniu zadaszenia wraz zainstalowanym urządzeniem do ogrzewania możemy korzystać z basenu właściwie przez cały rok. Sam rynek produkujący zadaszenia oferuje nam dwie możliwości. Pierwszą z nich jest zadaszenie stałe budowane wokół zbiornika. Możemy wówczas zdecydować się na wykonanie go z przeźroczystego tworzywa sztucznego dzięki czemu będziemy mogli leżąc w ciepłej wodzie wpatrywać się w wieczorne niebo. Kolejnym rodzajem zadaszeń są konstrukcje mobilne umożliwiające swobodną regulację, zsuwanie oraz rozsuwanie. Jest to zdecydowanie bardziej popularne rozwiązanie pozwalające na pełną kontrolę w zadaszeniu. Dzięki temu w okresie jesienno-zimowym bądź w chłodniejsze dni możemy zasunąć powierzchnię, z kolei w lecie pozwolić promieniom słońca w naturalny sposób nagrzewać wodę.

Zadaszenie basenu jest z pewnością doskonałym rozwiązaniem odnajdującym zastosowanie szczególnie w klimacie z jakim mamy do czynienia. Okres jesienno-zimowy z pewnością nie służy kąpielom na świeżym powietrzu. Z kolei dzięki zadaszeniu oraz odpowiedniej instalacji grzewczej pogoda nie stanowi najmniejszego problemu. 

 

Zadaszenia basenów – jakie zalety ze sobą niesie?
Przewiń na górę