Zakup czarnych rękawic nitrylowych

Gdy byłem mały, panicznie bałem się pająków. Wywoływały we mnie tak duży strach, że trudno mi było się opanować, gdy taki zwierzak się pojawiał. Pewnego dnia oglądałem program w telewizji, w którym pojawił się temat pokonywania strachu przez kontakt z tym, co strach wywołuje. W ten sposób wygrałem z fobią – kupując swojego pierwszego ptasznika.

Ochrona zapewniana przez czarne nitrylowe rękawice

rękawice nitrylowe czarneZ jednego pająka szybko zrobiło się coraz więcej i w końcu miałem całkiem pokaźną hodowlę. Szybko jednak zorientowałem się, że moja skóra bardzo słabo toleruje kontakt z ich włoskami parzącymi, czyli taką główną bronią tych zwierzaków, szczególnie w przypadku tych gatunków, które mają słaby jad. Wtedy to zacząłem regularnie kupować rękawice nitrylowe czarne. Mając takie rękawice na sobie nie musiałem się obawiać, że wejdę w kontakt z włoskami parzącymi pająka, w trakcie takich normalnych prac pielęgnacyjnych w terrarium, w trakcie sprzątania, karmienia czy przekładania zwierzaków do innych pojemników. Te rękawice ułatwiły mi moje hobby niesamowicie. Jednak bardzo szybko je zużywałem. Zacząłem więc zamawiać je hurtowo, by zmniejszyć szanse na to, że pewnego dnia, gdy będę musiał zająć się zwierzakami, sam nie będę miał odpowiedniej ochrony przed ich włoskami, o których to wielu ludzi nawet nie wie, myśląc, że przy ptasznikach najgroźniejsze są ich kły jadowe. W przypadku spokojniejszych gatunków to na włoski właśnie trzeba uważać.

Doskonale pamiętam, jak uporczywe pieczenie i swędzenie czułem na dłoniach, gdy taki ptasznik wyczesał mi się na nie. Teraz dzięki nitrylowym rękawicom nie muszę się obawiać, że coś podobnego się stanie i mogę dalej rozwijać swoje zainteresowania, które pomogły mi w zmierzeniu się z ekstremalnym strachem.

Zakup czarnych rękawic nitrylowych
Przewiń na górę