Zakup ekologicznej żywności

Dietetycy zalecają, aby spożywać lekkostrawną dietę, pełną owoców i warzyw, bo taka dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Najlepsze są naturalne produkty pochodzące z ekologicznego rolnictwa.

Ekologiczne produkty w hurtowniach

żywność ekologiczna hurtowniaWiększość rolnictwa na całym świecie jest zmechanizowana i powszechnie są w nim stosowane środki chemiczne, które mają polepszyć smak, zabezpieczyć rośliny przed szkodnikami, czy sprawić, że plony będą większe. Takie podejście do żywności powoduje, że staje się ona mniej wartościowa i czasem nawet szkodliwa w dużych ilościach. Jeżeli chcemy żyć zdrowo i mądrze się odżywiać, to żywność ekologiczna hurtownia zaoferuje nam w najlepszej cenie. Możemy tam kupić produkty z całego świata tylko z ekologicznych upraw bez środków chemicznych. Są one w pełni naturalne i czasem wyglądem nie przyciągają uwagi, bo na przykład marchewka nie jest tak duża jak ta sklepowa, ale za to są dużo zdrowsze i spokojnie możemy je podać swoim dzieciom. Aby jakiś produkt miał na etykiecie napis, że jest ekologiczny, to musi spełniać odpowiednie wymogi unijne. Produkty w rolnictwach ekologicznych są dużo częściej kontrolowane, a do sprzedaży są dopuszczane tylko te, najwyższej jakości. Dlatego też ich cena jest dużo wyższa. W hurtowniach kupimy je dużo taniej, ale warunkiem jest jednorazowy zakup całej zgrzewki danego towaru, albo dziesięciokilogramowego worka. W takich hurtowniach zaopatrują się małe, detaliczne sklepy ekologiczne, które sprzedają towar w nieco wyższych cenach.

Jeżeli ze względów finansowych nie chcemy się przerzucić na ekologiczną żywność, to warto choć kilka produktów wprowadzić do naszej diety, a na pewno poczujemy różnicę w jakości. Nie musimy robić od razu zakupów w hurtowni, bo wystarczy na początek jedna sztuka.

Zakup ekologicznej żywności
Przewiń na górę