Zastosowanie gaśnicy płynowej

 

Stosowanie się przez pracowników do przepisów BHP jest czynnikiem, który odgrywa decydującą rolę w przypadku bezpieczeństwa każdego zakładu pracy. Znajomość tych zasad determinuje pewność, że żadnemu z pracowników nic nie grozi. Dzięki odpowiednim kursom bardzo szybko można uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw – bez nich pracownicy są bezbronni.

Użycie gaśnicy płynowej

gaśnica płynowaCóż z tego, że w każdym biurze powinna znajdować się odpowiednia liczba gaśnic – po jednej na każde dwadzieścia metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz jednej na piętnastu pracujących na jednej zmianie ludzi. Nikogo nie uratuje sprzęt, którego nikt nie będzie umiał uruchomić. Warto zatem przeszkolić pracowników tak, żeby wiedzieli jak działa gaśnica płynowa, która może kiedyś uratować im zdrowie lub nawet życie, a co najmniej ograniczyć straty wynikające z pożaru zakładu pracy. W przypadku ogromnego pożaru sprawę trzeba pozostawić rzecz jasna, strażakom i jak najszybciej ewakuować cały budynek. Jeśli zauważy się jednak jakiś dymiący się śmietnik albo zwarcie w sprzęcie komputerowym, wystarczy sięgnąć po gaśnicę, odbezpieczyć zawór i z odległości około jednego metra skierować strumień gaśniczy w stronę tlącego się ognia. Gaśnica płynowa służy przede wszystkim do gaszenia ognia w zarodku, dlatego powinna znajdować się w widocznym miejscu w każdym biurze – dzięki temu, gdy tylko ktoś zauważy unoszący się znad jakiegoś przedmiotu dym, będzie mógł szybko zareagować.

Bezpieczeństwo to podstawa w każdym aspekcie naszego życia, dlatego nie możemy o nim zapominać w momencie, gdy wykonujemy swoją pracę. W zakładzie spędzamy zazwyczaj trzecią część dnia, czyli aż osiem godzin, dlatego dobrze jest, żeby pracodawca zadbał o nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa, dając nam do dyspozycji właściwą gaśnicę.

 

Zastosowanie gaśnicy płynowej
Przewiń na górę