Zbieranie danych z produkcji

 

Podstawowym działaniem do prawidłowego funkcjonowania naszej firmy produkcyjnej jest kontrola ile sztuk wyrobu udało się danego dnia wyprodukować naszym pracownikom. Jest to ważne, dlatego że jesteśmy wtedy w stanie podać naszym klientom realny termin, w którym dostanie on przynajmniej pierwszą część zamówionego towaru. W jaki sposób można zbierać takiego typu informacje?

Jak skutecznie raportować działanie produkcji?

raportowanie produkcjiAby nasza firma wykonywała swoje zlecenia profesjonalnie musimy odpowiednio kontrolować działanie całej produkcji oraz koszta związane z wyprodukowaniem danego towaru. Oszacowanie takich kosztów jest niezwykle istotne do tego, aby każdy klient był zadowolony z usługi oraz żeby nasza firma nie ponosiła strat związanych z nieodpowiednimi rozliczeniami produkcyjnymi. W sytuacji kiedy nie gromadzimy żadnych informacji z hali produkcyjnej, zarządzanie oraz rozliczanie może być utrudnione oraz bardzo czasochłonne. Z tego względu nie jesteśmy w stanie rozplanować pracy dla swoich ludzi, w związku z czym dochodzi do opóźnienia produkcji i zaczynami gubić się w całym funkcjonowaniu firmy. Raportowanie produkcji pozwoli więc nam na zbudowanie odpowiedniej organizacji oraz zbieranie wymaganych informacji w przemysłowych bazach danych, które umożliwią do nich wgląd pracowników ze wszystkich działów w firmie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy prowadzić zaawansowaną analizę powiązań między zdarzeniami produkcyjnymi, a sygnałami z maszyn.

Wykorzystanie specjalnego programu raportującego pozwoli nam bez żadnego problemu zaplanować pracę produkcyjną oraz przekazać pracownikom co mają robić, przy pomocy jakich surowców i z pomocą jakich maszyn. Dzięki temu produkcja będzie działała płynnie bez żadnych problemów i komplikacji, a nasi klienci otrzymają zamówiony towar na czas bez zbędnych opóźnień. 

 

Zbieranie danych z produkcji
Przewiń na górę